Метод Імітум

Ефективний метод навчання мови для кожного

Для людини найкраще те, що природно. З незапам'ятних часів люди природно навчалися спостереженням і імітацією. На цьому природному принципі і побудований метод Імітум (з латинської imitatio - імітація).

Маленькі діти вчаться всьому, спостерігаючи і імітуючи, крім усього іншого таким чином вони вчать і свою рідну мову. Вони слухають батьків і людей навколо, намагаються їх зрозуміти і скопіювати те, що вони вимовляють. Це нелегко, але зрештою вони навчяться говорити раніше того моменту, коли в школі їх почнуть знайомити з граматикою. Схожа ситуація і з вивченням іноземних мов - досить лише слухати і копіювати.

Метод Імітум ґрунтується на природності і, на відміну від класичних граматико-перекладних методів, які в основному використовуються в школах, не вимагає ніякої зубріння. Зрештою, цей принцип вже сформулював Ян Амос Коменський. Його концепцію викладання іноземних мов можна узагальнити у трьох основних пунктах:

 1. відсутність зубріння граматики та словникового запасу
 2. слухати і говорити
 3. завжди пов’язувати нову інформацію з чимось (зображенням, звуком, історією)

Ці пункти Ян Амос Коменського утворюють основну концепцію методу Імітум.

Імітум підходить і для тих, хто вивчає іноземну мову самостійно, не важливо на якому рівні - початківець або успішно продовжує.

Принцип методу Імітум

Метод Імітум (Imitum), на відміну від навчання в школах чи на курсах мови, діє абсолютно навпаки. Набагато ефективніше, ніж вчити іноземну мову від окремих слів, які б ви потім вчилися складати в речення а далі в тексти, спочатку розуміти ціле (речення, текст). Це як пазл, який також легше збирається, коли вам вже відомо, як виглядає ціла картина. Так ви використовуєте свою логічну пам'ять, яка на багато ефективніша, ніж механічна пам'ять (зубріння). Слід зазначити і те, що з віком логічна пам'ять поліпшується, а механічна навпаки слабшає.

Логічна пам'ять працює так, що окремі слова запам'ятовуються в контексті словосполучень, речень або, наприклад, в зв'язку з якоюсь темою. Саме осмислені речення легше зберігаються в довгостроковій пам'яті, також як і емоційно забарвлена інформація.

Саме тому навчальні матеріали для методу Імітум містять тільки цілі речення. Це не окремі, ізольовані пропозиції, а пропозиції, які використовуються в розмовах і більш широких темах (в ресторані, в офісі, з друзями і т.п.). Таким чином, ви навчитеся розуміти, а згодом і копіювати речення повсякденного спілкування. Одночасно, імітуючи речення, ви вивчите слова і підсвідомо вбере граматику.

Речення ви не тільки чуєте, але і бачите на моніторі. Це значно краще для запам'ятовування, так як більшість людей запам'ятовує:

 • 10% прочитаного
  10%
 • 20% почутого
  20%
 • 30% побаченого
  30%
 • 50% від того, що вони почули і побачили
  50%
 • 70% сказаного
  70%
 • 90% зробленого
  90%

Мета методу Імітум - навчитися мислити безпосередньо іноземною мовою (без перекладу на вашу рідну мову).

Властивості методу Імітум

Найефективніший метод навчання
Моделювання
реального середовища (дорогою, під дощем,
На дискотеці ...)
В 5 разів швидше,
ніж іншими методами
Інтуїтивне середовище
Караоке
з буквальними перекладами
Слухати англійські розмови

Ключові особливості методу Імітум:

 • Природність – природний метод навчання (навчання шляхом наслідування)
 • Ефективність – з мінімальними зусиллями можна досягти чудових результатів за короткий час
 • Легкість – без зазубрювання слів і граматичних правил
 • Практичність – без додаткових підручників, зошитів та словників
 • Достовірність – тексти та записи готуються носіями мови
 • Швидкість навчання – в 5 разів швидше , ніж при класичному методі
 • Реальність – імітація реальних ситуацій (в ресторані, в готелі, в турагенції, на діловій нараді, ...)
 • Ефективність – ви використовуєте набагато ефективнішу логічну пам’ять (інформація зберігається у більших одиницях)

Навчання

Де можна знайти Імітум?

Навчання іноземним мовам методом Імітум можна найкраще використовувати в сучасних мультимедійних технологіях - в комп'ютерах, ноутбуках, нетбуках або смартфонах.

Як виглядає навчання на практиці?

Слухаючи записи, ви також бачите виділені окремі слова, коли їх чуєте (караоке). Таким чином ви дізнаєтесь не лише вимову окремих слів, а й їх письмову форму. Попри це ви також можете побачити буквальний переклад для кожного слова, який замінює словник. Таке "перекладене" речення допомагає зрозуміти, як носій мови складає речення, але воно не завжди може виглядати граматично правильно. Для кращого розуміння цей переклад іноді доповнюється пояснювальними примітками.

Англійське речення:
What is your name?
Буквальний переклад:
який є твій ім’я

Сенс речення зрозумілий і з дослівного перекладу. Правильно українською мовою ми повинні б були запитати «Як вас звати?», Але завдяки саме дослівному перекладу ви навчитеся думати англійською.

1.
Чому в буквальнім перекладі є твій, а не твоє?
Тому що в англійській мові слова не відмінюються - це дуже важливо усвідомити для розуміння англійського мислення.
2.
Чому речення починається з маленької літери?
Тому що перекладається не речення, а тільки окремі слова.

Інструкція для ефективного навчання

Навчання методом Імітум ефективне, якщо дотримується наступна проста послідовність:

 1. Зрозуміти принцип методу.
 2. Слухати записи як задній фон, наприклад, при інших видах діяльності (пасивне прослуховування).
 3. Слухати і читати (про себе) текст з дослівним перекладом (активне прослуховування).
 4. Спробувати зрозуміти ситуацію і зміст речення (без зображення дослівного перекладу).
 5. Слухати, читати і повторювати текст - спочатку тільки про себе.
 6. Повторювати речення вголос.
 7. Перед навчанням усвідомити, яка ваша мета.
 8. Займатися 15-20 хвилин кожен день, при цьому не забувати робити паузи і відпочивати.

Виникнення і розвиток методу

Метод Імітум був розроблений на підставі практико-дослідного проекту Cool English.

Імітум спирається не тільки на досвід, отриманий з попередніх поколінь навчання, але головне на наукові пізнання американського психолога Пола Пімслера і болгарського невролога і психотерапевта Георгія Лозанова.

Пол Пімслер вивчав, як маленькі діти вчаться говорити, коли вони не вміють читати і не знають граматики. Його пояснення також повертається до принципів Коменського (чеський теолог, мислитель, педагог, письменник) - не зубрити, слухати та говорити. Метод Пімслера для викладання мов навіть обраний ФБР США та ЦРУ як найбільш ефективний спосіб навчання агентів іноземним мовам.

У 70-х роках метод Лозанова досліджувала експертна група при ЮНЕСКО, яка в 1978 році рекомендувала даний метод як відповідний при вивченні іноземних мов.

При розробці методу Імітум основною метою було знайти спосіб, щоб кожен по-справжньому вивчив іноземну мову. А вивчення іноземної мови означає, що людина здатна мислити безпосередньо нею, не потребуючи постійного перекладу з / на рідну мову. Досвід учнів показує, що цього методу можна досягти. Поєднуючи наукові знання, досвід викладачів та носіїв мови, було створено метод Imitum, який допоможе вам оволодіти іноземну мову як свою рідну.

Наша історія

2004
1. покоління - робочий проект навчання мови Cool English
2007
2. покоління - перше реальне навчання і практичний вимір ефективності проект Cool English
2008
3. покоління - комплексна освітня система Імітум
2009
4. покоління - комплексна освітня система Імітум в Інтернет-середовищі

Онлайн-курси за методом Імітум

На даний момент доступні та відомі такі онлайн-курси за методом Імітум:

Англійська без зубріння (російська версія) www.englishwithoutcramming.ru/angliskiy

Онлайн курси для широкої публіки (підходять для всіх, хто хоче вчитися, для тих, хто шукає кращу роботу, для мам в декретних відпустках, а також для активних пенсіонерів).

Ділова англійська (російська версія) www.englishwithoutcramming.ru/delovoy-angliyskiy

Спеціальні онлайн-курси, теми та словниковий запас яких ви можете використовувати не лише на ділових зустрічах, але й у неформальних розмовах з колегами чи діловими партнерами. Цей курс підходить для початківців та досвідчених.

Англійська для дітей (російська версія) www.englishwithoutcramming.ru/angliyskiy-dlya-detey

Онлайн-курси для дітей початкової школи є чудовим доповненням до шкільного навчання. З врахуванням навчальної програми вчить дітей в цікавій ігровій формі правильної вимови носіями мови та розширеної корисної лексики.

Мобільні додатки

Cool англійська www.cool-english.online

Він включає курси звичайного англійського, ділової англійської, англійської для дітей, англійських неправильних дієслів і бонусні лекції (російська версія).

Курси для широкої публіки (підходять для всіх, хто хоче вчитися, для тих, хто шукає кращу роботу, для мам в декретних відпустках, а також для активних пенсіонерів) і Спеціальні курси для менеджерів і провідних фахівців.

Всі курси можна знайти на сайті www.cool-english.online a jsou určtene pro і вони призначені для мобільних телефонів або планшетів iPhone®, iPad®, iPod touch®.

Тести з англійської мови в Інтернеті

Ви хочете перевірити, що ви розумієте носія мови? Ви можете це з'ясувати на тестовому порталі Простий тест, який займає всього три хвилини, натиснувши тут ви його www.english-test-online.com. Простий тест (російська версія), який займає всього три хвилини, натиснувши тут ви його запустите.

English Tests Online - це некомерційна система тестування, яка є абсолютно безкоштовною. Він призначений для всіх, хто хоча б трохи цікавиться англійською мовою. Кожну мову найкраще вивчати, застосовуючи її на практиці та повторюючи нещодавно набуті знання. Вчіться весело, не виходячи з дому та без будь-якого стресу, спростіть роботу над тестуванням нового предмета зі своїми учнями або створіть тести для себе чи інших.

На веб-сайті www.english-test-online.com ви можете:

 • перевірити та розширити свої знання англійської мови, після деяких тестів отримати сертифікат та поділитися результатами серед друзів у Facebook,
 • плануйте тести для своїх учнів або студентів, автоматично оцінюйте їх і одночасно практикуйте поточний матеріал,
 • створюйте тести як для власного використання, так і для обміну з іншими викладачами.