Online kurz angličtiny Imitum jako tip na vánoční dárek

Také začínáte už poněkolikáté s angličtinou a kýžený výsledek se stále nedostavuje? Zkuste novou metodu výuky Imitum.

Pokud chcete začít s výukou cizího jazyka nebo potěšit své blízké originálním vánočním dárkem, metoda Imitum je určena právě pro vás. Metoda je založena na jednoduchém a člověku přirozeném principu učení - posloucháním a napodobováním. Ať už jste začátečník či pokročilý samouk, buď v pohodlí svého domova, nebo prakticky kdekoliv na cestách, na horách, v práci nebo na služební cestě můžete u monitoru počítače, notebooku, tabletu či displeje vašeho chytrého telefonu začít ihned s výukou. Nepotřebujete sešity, učebnice ani slovníky. Stačí 20 minut denně a výsledek se brzy dostaví.

Imitum vychází z poznatků bulharského neurologa a psychoterapeuta Georgi Lozanova, který mimo jiné zjistil, že čím více smysly člověk informaci vnímá, tím snadněji si ji jeho mozek zapamatuje. Toho se dá velmi účinně využít při studiu cizích jazyků. Přirozeně se člověk odnepaměti učil pozorováním a napodobováním. Už malé děti poslouchají rodiče a lidi okolo sebe, snaží se jim porozumět a napodobovat je, až se nakonec naučí i svůj rodný jazyk. A to ještě dřív, než je ve škole seznámí s gramatikou. Podobné je to i se studiem cizích jazyků metodou Imitum.

Metoda Imitum je na rozdíl od klasických učebních metod používaných ve školách a jazykových kurzech až 5x rychlejší, a přesto nevyžaduje žádné biflování slovíček ani gramatických pouček. Postupuje úplně opačně. Místo učení se nových slovíček a jejich následného vkládání do vět, je mnohem efektivnější napřed porozumět celku. Výukové materiály proto obsahují pouze celé věty a tematické celky jako například rozhovor v restauraci, v kanceláři, při zábavě s přáteli apod. Tak se učíte porozumět a časem také napodobit věty každodenních konverzací a podvědomě vstřebáte i gramatiku. Cílem je naučit se v cizím jazyce přímo myslet bez překládání do svého mateřského jazyka.

Tímto způsobem využíváte zejména svoji logickou paměť, která je mnohem účinnější než paměť mechanická. Ta si vštěpuje informace prostým opakováním slovíček na rozdíl od logické, která si jednotlivá slovíčka ukládá v kontextu, uspořádané do celků. Právě smysluplné věty a logické celky se do paměti ukládají snadněji a člověk si je i déle uchová.

Pro koho je metoda Imitum určena?

Metoda je určena pro samouky všech úrovní – ať už jde o začátečníky či pokročilé. Začít může kdokoliv, například důchodce či student nebo ten, kdo si potřebuje rychle zvýšit svou kvalifikaci. Metoda Imitum je také ideální formou výuky pro maminky na mateřské dovolené, jejichž časové možnosti na sebevzdělávání jsou vzhledem k péči o děti omezené. Online kurzy angličtiny Imitum mohou poslouchat doma při péči o své potomky nebo při domácích pracích. S minimálními nároky na čas si tak mohou udržet a zlepšit kondici v anglické komunikaci. Online výuka jim umožňuje zůstat v kontaktu s jazykem, a to za dostupnou cenu. Ti, kteří mají zkušenosti s metodou Imitum, si cení zejména její dostupnost, neboť v rámci výuky nemusí nikam dojíždět a ušetří tak spoustu času.

Jak tedy vypadá výuka metodou Imitum v praxi?

Při výuce zapojujete 97 % svých smyslů. Věty nejenom slyšíte, ale i vidíte napsané na monitoru. Tato kombinace je dobrá pro lepší zapamatování. Při poslechu anglických nahrávek vidíte zvýrazněná jednotlivá slova tak, jak je právě slyšíte – jako u karaoke. Takto si zapamatujete nejen výslovnost jednotlivých slov, ale i jejich psanou podobu. Zobrazit lze ke každému slovu i doslovný překlad, který nahrazuje slovník. Takto „přeložená“ věta napomáhá pochopit, jak rodilý mluvčí větu sestavuje, ale nemusí vždy vypadat gramaticky správně. Doslovný překlad má naučit studenta v daném jazyce myslet.

Odborníci na metodu Imitum doporučují tento jednoduchý návod pro efektivní online výuku angličtiny:

  1. Nejdříve pochopit princip metody.
  2. Pasivně poslouchat nahrávky, třeba i při jiných aktivitách.
  3. Aktivně poslouchat nahrávky a v duchu si číst text s doslovným překladem.
  4. Snažit se rozeznat jednotlivá slova v řeči rodilých mluvčích.
  5. Poslouchat, text si v duchu číst a opakovat.
  6. Opakovat věty nahlas.
  7. Učit se 15 - 20 minut denně a po každém studiu chvilku relaxovat.

Zájemcům o výuku metodou Imitum jsou v současné době na našem trhu zpřístupněny dva online kurzy anglického jazyka:

www.anglictina-bez-biflovani.cz - online kurz pro širokou veřejnost

www.obchodni-anglictina-online.cz - speciální online kurz obchodní angličtiny určený pro manažery a vedoucí pracovníky

Demo ukázka metody Imitum ZDARMA ke stažení zde.

Odkaz na článek již bohužel není funkční.